PROSTE ZASADY NURKOWANIA DECOMPRESYJNEGO

W nurkowaniu rekreacyjnym

poniżej cytujemy tekst :
Rob Bradish – który określa siebie jako “rekreacyjnego nurka z aspiracjami Technicznymi” rozpoczął nurkować od 1981 roku, przeszedł do “Dark Side” w ubiegłym roku jako instruktor z SDI / TDI. Pracuje jako niezależny instruktor w Air Hogs Scuba, od Garner, Północna Karolina i Czarnobrody Scuba Southport, North Carolina.

 

Głębokie nurkowanie jest częścią nurkowania rekreacyjnego, które może stanowić zagrożenie i stres dla każdego nurka. Czynników tych można uniknąć dzięki właściwemu szkoleniu i prawidłowej technice. Po pierwsze, nurkowie muszą korzystać z nurkowania z rozsądkiem i z zastosowaniem bezpiecznych praktyk przed zanurzeniem.

Więc zacznijmy od z przedstawienia mojego poziomu. Zacząłem nurkować w 1977 roku, nie było w tym czasie zawodowych instruktorów nurkowania technicznego.

Podróżowałem sporo, nie jestem nurkiem który nurkuje raz na rok. Ja, w przeważającej części, podobnie jak większość z was; Lubię nurkować. To jest tylko moja opinia, a ja zachęcam do myślenia na tym, a co ważniejsze, rozwijać swoją własną odpowiedź.Powiedział, że ponad 35 lat nurkowania, nigdy nie poszedł do nieplanowanej dekompresji, nigdy nie zabrakło mi gazu, i nigdy nie zdarzył mi sie żaden poważny incydent/ wypadek nurkowy.

szokuje mnie liczba nurków, którzy na łodzi nurkowej, które muszą odczekiwać 8 – 10 minut w kolejce żeby zanurkować na 20 stóp podczas nurkowania rekreacyjnego. Jeszcze bardziej przerażające jest to częstotliwość, z jaką słyszę, jak komuś przyjdzie po drabinie z ich komputera dźwiękowy. Pytany, wydają szoku i powiedzieć coś w stylu: “Zastanawiałem się, co to było.” Co więcej, nieformalny sondaż wśród specjalistów czarterowych wskazuje na to, wiele z tych nurków są młodsze, jedne z zaledwie kilku lat lub nurkowań na swoim koncie. To mnie martwi, bo jak ja przeglądu szkolenia i dziś bazę wiedzy dostępnej dla nurków, szczegóły są znacznie większe niż to, co wcześniej miałem.

Tak, to nasuwa się pytanie, dlaczego dziś nurkowie, którzy są lepiej wyszkoleni i mają więcej informacji dostępne niż kiedykolwiek przedtem, doświadcza incydentów, które wszyscy wiemy, w przeważającej części, są możliwe do uniknięcia?

Więc, jakie są różnice między nowymi nurków i tych, którzy mogą mieć większe doświadczenie? Cóż, tuż przy szczycie, mam kilka zasad nurkuję przez wielu z Was słyszało wcześniej.

1. Plan nurkowania, nurkowanie swój plan. Wszyscy słyszeliśmy to od lat, ale ilu zwłaszcza w naszej epoce komputerów, rzeczywiście to zrobić? Większość komputerów mają nawet wbudowane oprogramowanie do modelowania, aby pomóc. Ale to wykracza poza przewidywania swoją głębokość i czas pracy. W zajęciach sportowych i wysokiego ryzyka, ludzie uczą wizualizacji jako sposób przygotowania. Chodzi o to, aby, po pierwsze, psych się do góry w celu uzyskania pozytywnego wyniku, ale co ważniejsze, staramy się przygotować i wizualnie przewidują żadnych incydentów, zanim one wystąpią. Oczywiście, można mówić o tym, co masz nadzieję, że do zobaczenia i plan separacji, ale mówisz o czasie nurkowania? Co się stanie, jeśli pójdziesz do głębokiego, lub pobyt na długo? Masz pomysł, siedzieć ze swoim kumplem i rozmawiać o nurkowaniu, cele oraz warunkowe ubezpieczyć obaj macie sukces i dobrze się bawić.

2. Trzy strajki, jestem na zewnątrz. Jest to taka, która jest osobista. Odkryłem, że jeśli mam trzy mini-incydentów, moja głowa może wyjść z gry, a najlepszą rzeczą dla mnie zrobić to nazwać. Obejmuje to nawet jazdy do czarteru! Dowiedziałem się też dla mnie specjalnie, numer jeden rzeczą, która może doprowadzić do wypadku, jest nowy sprzęt lub nowej konfiguracji. Jeszcze nie zna tego nowego komputera? Uzyskaj telefon od szefa o pracę w drodze do miejsca? Może nie do końca się Twój zestaw czuć się dobrze? Każdy z tych elementów może mieć swój umysł z gry, ale kilka lub więcej razem, i wiem, że będę się rozpraszać.

3. Nie ma nurkowania dziś warto wszystkie moje nurkowania jutro. Wydaje się proste, ale zawsze jestem w szoku liczby ludzi, którzy boją się zadzwonić do nurkowania. Piąta nurkowania na dzień i nagle się boom ból głowy? Długa jazda na zewnątrz i można zauważyć, łódź kołyszą więcej niż jesteś przyzwyczajony? Nie ważne jak bardzo się starasz, po prostu nie można owinąć głowę wokół nurkowania? NAZWAĆ! Nie ma nurkowania, które jest ważniejsze niż całe moje przyszłe nurkowania.Prowadzi to również do dodatkowej zasady, że tech nurkowie często państwowych. Każdy nurek może zadzwonić do nurkowania w dowolnym czasie, z dowolnego powodu, bez obawy o następstwo. Nie zrozumcie mnie źle, nie będzie prawdopodobnie niektóre dobroduszny razzing, ale jesteśmy wszyscy powołani jeden. Nie ma sensu, aby nękać kogoś, gdy istnieje umysł nie jest w 100% w grze! Co ważniejsze, zasada ta nie dotyczy tylko powyżej linii wodnej.

Kilka lat temu miałem zaszczyt ukończyć mój certyfikat nurkowania jaskiniowego, sekcję nurkowania, który jest poświęcony zasadom, które są konieczne, aby mieć udane nurkowanie penetracji jaskiń.Teraz, po latach, niemal za każdym razem jest to śmierć w jaskiniach, jeden lub więcej z tych zasad zostało złamane, często przez nurków z dużym doświadczeniem i praktyką. Ważne jest, aby pamiętać jednak, że prawdopodobnie nie był złamany przepis lub przepisy, które doprowadziły do tragedii, ale samozadowolenie, które prowadzą je ignorować zasady w pierwszej kolejności.

Nie powiem wam, że nigdy nie ma powodu, by zabrakło gazu lub przejść do nieplanowanego dekompresji. powiem wam, jeśli jednak odmówić samozadowolenie o zasadach nauczanych do was jako nowy nurek, wówczas prawdopodobieństwo was doświadcza kolizji lub wypadku zostanie znacznie zmniejszona

 

źródło tdisdi.com