JAK BEZPIECZNIE NURKOWAĆ W PRĄDZIE

PONIŻEJ POSTARAMY SIE WYJAŚNIĆ WAM KILKA

Prostych zasad bezpiecznego nurkowania w prądzie

Więc co należy wziąć pod uwagę przed dryfu nurkowania? Oto kilka porad i wskazówek, zanim uderzył w wodę:

Drift nurkowanie jest jak pływające pod wodą. Kiedy rosnących wzdłuż dolnego konturu, neutralną pływalność, kierując się łagodnym strumieniu, obserwując życie morskie; to daje perspektywę podwodnego świata, który jest trudny do uzyskania w inny sposób.

W zależności od miejsca nurkowania, Divemasterzy (DM) i operacje nurkowania mogą korzystać z różnych technik dryfu nurkowania. W wielu przypadkach, drift nurkowania prowadzone są z łodzi natomiast DM prowadzi kierunek nurkowania podczas holowania Surface boja znakowa (SMB), aby oznaczyć lokalizację nurków “w wodzie. Tymczasem łódź może być następujące grupy odebrać nurków jak powierzchnia oni (należy pamiętać, dryfować nurkowania z łodzi wymaga wykwalifikowanej operatorowi przeprowadzenie procedury nurkowania dryfu prawidłowo).

Przed uczestnictwem w działaniach dryfu nurkowania, należy być bardzo biegły w umiejętności nurkowych. Jeśli nie uczestniczyli w działalności nurkowej na okres sześciu miesięcy lub dłużej, gorąco zachęcamy nurka przejść przez SDI Nieaktywne Diver przed rozważeniem tego typu zaawansowanego nurkowania. Konfigurowanie nurkowania dryfu może być szybkim tempie aktywności, która wymaga umiejętności i technik nurkowania zostać wybrany w – z wejść i zejść może być trudne, ale gdy jesteś na dnie … To Twój czas na rejs po dnie oceanu.

Wyprzedzić gry – Przed wejściem do wody, zapewnić wszystkim ze swojego sprzętu nurkowego jest włączony, działa, i trzeba przejść kontrolę bezpieczeństwa przed nurkowaniem. Upewnij się, że są odpowiednio ważone więc można zejść z grupą. Jeśli występują trudności wyrównawczych na zejście – sygnał do swojego kumpla i zdawać sobie sprawę z położenia nurków ‘na dole i powierzchni boje sygnalizacyjne swoją lokalizację. Jeżeli pozwalają na to warunki (dobrą widoczność i prądu do opanowania) Wolne swoje zejście dogonić grupę. Jeśli warunki nie pozwalają na to i nie można dogonić grupę, powierzchni ze swoim kumplem, aby przerwać nurkowanie.

Płynąć z prądem – Gdy jesteś na dnie, ważne jest, aby unikać pływania pod prąd, ponieważ spowoduje to zwiększenie obciążenia pracą i szybkość zużycia powietrza “płynąć z prądem.”. Usprawnić siebie i swój sprzęt do schodzenia wysiłku przez wodę. Miej oko przed sobą, aby odpowiednio planować swoje ruchy. Jeśli widzisz przeszkody przed sobą – czy to rafy głowy, wrak, albo klaster żyłki – ważne jest, aby planować swoje ruchy z wyprzedzeniem, aby uniknąć kolizji.

Samoświadomość – Jak już wcześniej wspomniano, zjazdy nurkowania dryfu może być szybka. Jest to niezwykle ważne podczas wszystkich nurkowań (zwłaszcza dryfować nurkowania), aby monitorować swój ogranicznik głębokości, aby zapewnić przebywają w sposób konsekwentny głębokości kontra dryfuje w dół lub w górę, nie wiedząc o tym. Również uważnie śledzić na swoim bez limitu dekompresyjnej (NDL), podczas schodzenia wzdłuż dolnej współczynnik zużycie powietrza może być zmniejszona ze względu na brak wysiłku fizycznego wymaganego w tej fazie nurkowania. Pamiętaj, że tylko dlatego, że masz wystarczającą ilość pozostałego ciśnienia w cylindrze, nie znaczy swój NDL, lub czasu na dole nie przekroczyła granic. Wreszcie, należy sprawdzić ciśnienie w zbiorniku wcześnie i często i upewnij się, że masz wystarczającą ilość dostaw gazu do oddychania do powolnego wynurzania, przystanek bezpieczeństwa prowadzenia i bezpiecznie powierzchnię z jakiegoś pozostałej rezerwy zbiornika.

Czuj WYCZUWALNA! – Nie, nie mówimy o sobie krzykliwe sprzęt nurkowy … Przed rosnąco, upewnij się, miej oczy otwarte i uszy tuned dla ruchu łodzi. Jeśli ty i twój kumpel są nawierzchnie przed grupą, wznieść się na oczach SMB DM holującego. Gdy na powierzchni, należy wdrożyć własny marker powierzchniowy boja, dać sobie w pewnej odległości od oznaczenia nurków pod wodą, a następnie sygnał do łodzi nurkowej przy odbiorze SMB. W razie konieczności przeprowadzenia gwizdek lub alarm dźwiękowy słychać z daleka, jeśli nie są widoczne. Gdy łódź trafia do siebie, pozostanie na miejscu i nie pływać w kierunku łodzi, chyba poinstruowany przez operatora łodzi.

Drift nurkowanie jest zabawne i ekscytujące sposób na zwiedzanie podwodnego świata, ale może również prowadzić do zwiększonego stresu i niepokoju, jeśli nie są przygotowane. Ten tekst nie ma na celu zastąpienie właściwego szkolenia nurkowe, ani nie obejmują wszystkie aspekty i wymagania dryfu nurkowania. Poniższych wskazówek wraz z odpowiednim treningu zapewni Ci w pełni wykorzystać swoje doświadczenie dryfu nurkowania.

kliknij w link aby zapisać się na Kurs nurkowania w prądzie  .

 

źródło tdisdi.com